Skip to content

Skubiai ieškome būsimų sociologų!

Šioje formoje gali užduoti visus rūpimus klausimus apie sociologiją, sociologijos studijas ir sociologų profesiją.

27 Comments
 1. Saule @ 2017-05-21 14:54

  Sveiki,

  galbūt jums tenka bendrauti ir su sociologijos studentais iš Kauno VDU ar bent jau girdėti atsiliepimus apie jų patirtis studijose? Norėtūsi išgirsti, kaip studentai jaučiasi abiejuose universitetuose, gal esate kadanors girdėję bandymų palyginti studijų kokybę/skirtumus tarp VU ir VDU? (reitingais ir aprašymais universitetų svetainėse nesinori vadovautis aklai:))

 2. Greta @ 2017-06-26 18:45

  Sveiki, noriu paklausti: kuo skiriasi sociologija nuo antropologijos?

 3. Agnė @ 2017-07-17 19:56

  Greta,
  antropologija kaip disciplina yra labiau orientuota į kultūros tyrimus bei iki-modernias visuomenes, o sociologiją domina ne tik kultūra, bet ir kiti socialinio gyvenimo aspektai (ekonomika, politika..), bei šiuolaikinės modernios visuomenės. Konkrečiau dėl studijų Lietuvoje – VU IF kultūros istorija ir antropologija, kiek esu girdėjusi, yra iš istorijos krypties, o VDU sociologija ir antropologija yra sociologijos dalis, tik susitelkia labiau į kokybinių tyrimų tradiciją (neįtraukia kiekybinių tyrimų) bei subkultūrų tyrimus. Abiejose šiose specialybėse užsiimama ir šiuolaikinių visuomenių tyrimais. Užsienyje antropologija yra žymiai labiau tarpdisciplininė ir gali būti visokia.
  Apibendrinus pasakyčiau, kad esminis skirtumas yra tai, kad sociologija tarsi daugiau aspektų apima šiuolaikinių visuomenių gyvenimo tyrimuose, o antropologija koncentruojasi į kultūrą bei kokybinius tyrimus.

 4. Agnė @ 2017-07-17 20:09

  Saule,

  dėl VU ir VDU sociologijos studijų palyginimo visada yra keblu, nes nėra tokių, kurie būtų studijavę toje pačioje pakopoje abi specialybes. Dažniausiai tie, kurie studijuoja VDU, mano, kad geriau VDU, o tie, kurie VU, mano, kad geriau VU. :)
  Aš pati studijavau VU, man VU sociologija labai patinka, taigi pripažįstu, kad esu jam palankesnė :)
  Iš nuogirdų galėčiau įvardinti tokius esminius skirtumus:
  1) universalumas – VU yra šiek tiek daugiau aspektų apimantys:
  (a) vienodai stipriai besiorientuojantis ir į kokybinius, ir į kiekybinius tyrimus, kai VDU yra labiau orientuoti į kokybinius (dėl stipraus antropologijos aspekto);
  (b) tyrimų sritimis – VDU labiau koncentruojamasi į subkultūrų, lyčių studijas ir kitus taip pat su antropologija susietus dalykus, man toks įspūdis, kad VU temos kiek įvairesnės;
  iš to išeina, kad VDU yra verta rinktis, jei ypatingai domina kažkokios specifinės temos, kuriomis užsiima ten dėstantys dėstytojai ir norisi iš jų išmokti būtent tų sričių, o VU – kai norisi daugiau įvairovės, universalumo (ypač dėl kiekybinių tyrimų).
  2) studentų skaičius ir kokybė: VDU yra mažesnis konkursas (didžiąja dalimi dėl to, kad Kaune), todėl yra mažiau studentų ir mažesni konkursiniai balai – gudresni pažįstami studentai iš ten skundžiasi, kad su kursiokais neįdomu, nes nėra besidominčių nuoširdžiai sociologija; tai nereiškia, kad ši problema nepasitaiko VU, bet dėl didesnio skaičiaus ir didesnių konkursinių balų, didesnė tikimybė atrasti taip pat užsivedusių. Atitinkamai tai veikia ir studijų kokybę – dėl kartelę užkeliančios konkurencijos.
  Ir dar vienas paskutinis pastebėjimas – sociologai.lt ir Socialios sociologijos facebook’ą sukūrė ir palaiko VU sociologai, nors yra vienas kitas iš VDU, kurie prisideda. :)

 5. Justė @ 2017-09-03 11:44

  Sveiki, noriu paklausti, kur konkrečiai galima pritaikyti savo sociologijos žinias baigus studijas?

 6. Agnė @ 2017-09-14 23:11

  Juste,

  Lietuvoje baigę sociologiją dažniausiai dirba:
  - visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimuose – prie surinktų duomenų analizės, duomenų pateikimo klientams, tyrimo proceso organizavimo ir panašiai, pvz., čia: http://www.sic.lt/index.php/lt/p/karjera .
  - valstybės institucijose (ypač po magistro), kaip konsultantei įvairiais socialiniais klausimais, pvz., čia: http://www.tm.lt/struktura/kontaktineinfozm/55 (bet nebūtinai tik tokiais klausimais).
  - kitose viešojo sektoriaus organizacijose, kaip tyrėjai, ekspertei, pvz., čia: http://www.ppmi.lt/ (bet nebūtinai tik tokiais klausimais).
  - všį, nvo, irgi kaip konsultantui, ekspertui, tyrėjui tam tikromis temomis, pvz. čia: http://www.mipas.lt/lt/pradzia, arba http://zmogui.lt/ (bet nebūtinai tik tokiais klausimais).
  - marketingo kompanijose, pritaikant duomenų analizės, interpretavimo ir pristatymo įgūdžius, pvz., čia: http://www.openagency.lt/
  Pavyzdžiai – iš realių sociologiją baigusių darboviečių.
  Ir plius visur kitur praverčia gebėjimas analizuoti duomenis, interpretuoti ir kalbėti pagrįstas išvadas apie socialinius dėsningumus.

 7. Milda @ 2017-09-15 09:53

  Juste, aš kaip tik esu parengus paskaitą apie tai, kur gali dirbti sociologijos absolventai, su realiais pavyzdžiais, kur dirba mūsų kolegos :-]
  Artimiausiu metu neketinu jos vesti, bet jei tik norėtum, galėtume susitikti kur nors Vilniaus kavinėj ir aš Tau išsamiai viską papasakočiau :-]

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS