Skip to content

Patekę į statistikos guru rankas duomenys ima dainuoti (arba) Daugiau jokios nuobodžios statistikos!

parašė Milda @ 2011 Liepos 14

Rekomenduoju pasižvalgyti po GapMinder puslapį ir susipažinti su originalia grafikų kūrimo programa. GapMinder yra interaktyvi programa, kuri leidžia matyti pastarųjų šimto (ar daugiau) metų valstybių raidos dinamiką pagal tam tikrus pasirinktus rodiklius. Grafikuose galite pamatyti, kaip pamečiui vystosi skirtingos (tiek santvarkos, tiek ekonominės padėties, tiek kapitalizmo tipo) valstybės.

Programa yra nemokama ir paprasta naudotis – tad prieinama kiekvienam. Būtent informacijos prieinamumo principas ir rūpi GapMinder sukūrėjui Hansui Roslingui. Statistikos guru tiki, kad lengvai pasiekiama ir patraukliai pateikta informacija gali pakeisti pačios informacijos kokybę vartotojo atžvilgiu.Įvairią pasaulio statistiką programa konvertuoja į judančius, interaktyvius grafikus – spalvotus burbulus ir kreives. Programa tikrai nėra „sofistikuota“ ir nors duomenys pateikiami originaliai, patraukliai bei žaismingai, tačiau ir aiškiai, suprantamai.

Savo įspūdžiais naudojantis GapMinder programa pasidalino kolega, ekonomikos doktorantas Šarūnas. Štai jo komentaras:

<<Iš savo patirties naudojant GapMinder programą galiu įvardinti tokius privalumus ir trūkumus.
Pirmas privalumas – vizualinis duomenų pateikimas. Tai turbūt kone pirmasis įrankis, leidžiantis taip įtaigiai pavaizduoti statistinius pokyčius tam tikrame laiko etape. Ypač tinkamas naudoti per paskaitas ir kitokius viešus pasisakymus.
Antras privalumas – daug statisinių duomenų ir galimybė pačiam pasirinkti pjūvius, kuriais norima pavaizduoti duomenis. Tačiau čia atsiranda tam tikrų sunkumų.
Pirmas trūkumas – nėra galimybės įkelti savo duomenų. Nepaisant to, kokia turtinga ir išsami duomenų bazė, galimybė ‘įdėti’ savus duomenis būtų didelis privalumas.
Antrasis – keblus suderinimas su kitomis programomis. Kol kas (kiek teko bandyti) GapMinder veikia tik internete, dėl to gana sunku plačiau naudotis šia programa.
Trumpai apibendrinant: nuostabus įrankis įtaigiam duomenų pateikimui. Didžiausias privalumas: viešai prieinami duomenys iš patikimų šaltinių. Didžiausias trūkumas: techninis suderinamumas.>>

Kaip veikia originalieji grafikai galite pasižiūrėti tikrai nenuobodžiame H. Roslingo pranešime „The seemingly impossible is possible“, kuriame autorius pasitelkdamas įvairią statistiką atskleidžia ir komentuoja grafikų veikimo principą.

Štai čia dar vienas įdomus autoriaus pranešimas „No more boring data “.

Naudojimosi programa abc’elę galite rasti šiame trumpame video

Tikiuosi susidomėjote ir pasipildėte savo bagažą dar vienu naudingu įrankiu analizei!

One Comment
  1. o?o @ 2011-11-21 22:56

    Gapminder “technologija” jau kuris laikas priklauso google, todel google docs galima sukurti tokius pat judancius grafikus su savais duomenimis.

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS