Skip to content
Temos

Viliaus Ivanausko paskaita apie vėlyvąjį sovietmetį

parašė sociologai.lt @ 2011 Vasario 11

2011 m. vasario 15 d. 17:00 val. Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (Vokiečių g. 10, Vilnius) 302 auditorijoje vyks Viliaus Ivanausko paskaita “Internacionalizmas, tautų klestėjimas ir rusifikacijos grėsmė vėlyvajame sovietmetyje Lietuvoje”.
Trumpai apie paskaitą:
(…) sužinosite, kaip derinti internacionalizmo ir „tautų klestėjimo“ principai, ką apie dėmesį rusų kalbai buvo nuspręsta Taškento konferencijose, vykusiose 1977 ir 1979 metais, kaip buvo įgyvendinama „rusiška“ kultūrinė politika ir kaip į tai devintajame dešimtmetyje reagavo Lietuvos biurokratai.

Vilius Ivanauskas yra VU TSPMI podoktorantūros stažuotojas, humanitarinių mokslų daktaras, disertaciją „Lietuviškoji nomenklatūra biurokratinėje sistemoje: tarp stagnacijos ir dinamikos (1970-1988 m.)” apsigynęs Lietuvos istorijos institute 2008 m. Šiuo metu nagrinėja sovietmečio kultūros elitų, intelektualų santykį su režimu ir jų vaidmens transformacijas, domisi neformaliomis biurokratijos rutinomis ir ritualais.

Ši paskaita pradeda antrąjį Rusijos studijų seminarų ciklą. Pirmasis ciklas TSPMI vyko jau pernai. Instituto tinklaraštyje galima peržiūrėti kelis video įrašus iš įvykusių paskaitų.

Rubrika → Renginiai, Visi įrašai

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS