Skip to content
Temos

Karlas Marksas piniginėje

parašė Milda @ 2012 Rugpjūčio 6

Visuomet mintyse nusišypsodavau, kai pagalvodavau, ką pasakytų Karlas Marksas, jei sužinotų, kad marksizmo skaitymais užsiimama… prekybos centre (Gedimino 9) :)

Šįkart pagalvojau, kaip jis, kapitalizmo pabaigos ir komunizmo triumfo pranašautojas, reaguotų, jei pamatytų save ant banko kortelės.

Sparkasse bankas neseniai paleido į rinką MasterCard kortelę su Karlo Markso atvaizdu. To pageidavo minėto banko klientai, Rytų Vokietijos Chemnitz miesto gyventojai. Per banko vykdytą apklausą daugiau nei trečdalis vartotojų iš dešimt galimų paveiksliukų pasirinko būtent vokiečių filosofo atvaizdą.

Nestebina, nes nuo 1953 iki 1990 metų minėtas miestas vadinosi Karl-Marx-Stadt (Karlo Markso miestas), o filosofo monumentas jame stovi iki šiol.

 

Rubrika → Ironija, Visi įrašai

One Comment
  1. Antanas @ 2012-08-06 13:11

    Milda, man atrodo, Marksas visiškai nenustebtų ir skaitymų atveju viso labo pakartotų savo dažniausiai cituojamą mintį: “Jei tai yra marksizmas, aš nesu marksistas.” O dėl kortelės, na, filosofo atvaizdo suprekinimas tik patrvirtina jo paties mintį apie begalinį kapitalizmo lankstumą… Labai smagi yra Action Philosophers! dalis apie Karlą http://www.comixology.com/Action-Philosophers-6-Marx-Nietzsche/digital-comic/DIG000062
    Prie tavo turimų sociologinių suvenyrų, manau, visai tiktų ir Markso lėlytė? ;) http://dunlavey.deviantart.com/art/Action-Philosopher-Karl-Marx-47234645

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS