Skip to content

Sociokine – bandymas sutramdyti blogį?

parašė sociologai.lt @ 2014 Vasario 25

Pokario metų Švedija. Su motina ir smurtaujančiu patėviu gyvenantis Erikas ir pats nevengia mokykloje į darbą paleisti kumščių. Siekdama apsaugoti sūnaus ateitį, motina išsiunčia „visišku blogiu“ (šved. ondskan) direktoriaus pakrikštytą sūnų į privačią mokyklą, kurios sterili aplinka ir mokinių aristokratiška laikysena slepia klestinčią institucinę prievartą. Jaunesni mokiniai turi vykdyti vyresniųjų įsakymus, pradedant žeminančiu pagarbos rodymu ir baigiant batų valymu.

Psichologinę įtampą skatina ir mokyklos taisyklės, kai už smūgį vyresnių klasių moksleiviui gręsia neišvengiamas pašalinimas iš mokyklos. Mokytojai į tokią sistemą žiūri kaip į natūralią hierachiją, kuri prisideda prie vidinės tvarkos palaikymo. Disciplinuoti ir bausti, palaužti valią ir priversti paklusti. Fiziškai stiprus ir agresyvus Erikas patenka į situaciją, kai tenka rinktis – paklusti ir pačiam tapti sistemos dalimi arba priešintis bei sugriauti savo ateitį ir nuvilti į jį dedamus lūkesčius. Galiausiai jis pasirenka trečią kelią :).

Filmas  „Ondskan“ („Blogis“) bus įdomus tiems, kuriuos domina psichologinio smurto bei institucinės prievartos problematika uždarose bendruomenėse, taip pat patyčių mokyklose fenomenas.

Kovo 5 d. 18.40 val. Universiteto 9/1, Filosofijos fakulteto 306 aud.

Kad neužmirštumėte, galite pasižymėti renginio Facebook’o puslapyje.

Rubrika → Renginiai, Visi įrašai

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS