Hegemoninio vyriškumo atspindžiai ugdyme ir alternatyvų Lietuvoje paieška
„Niūros moterys grobia jūsų galią. Tai pavojinga vyrui. Vyras turi išlikti susitelkęs.“
Andrew Tate (nuotrauka iš čia)
Tai yra viena iš daugelio aštrių replikų, kurias laido garsus nuomonės formuotojas, verslininkas, kikbokseris Andrew Tate‘as. Jo sekėjų ratas didžiulis, o pagrindinė auditorijos dalis – vyrai, vaikinai, berniukai. Kodėl šis veikėjas tampa vyriškumo simboliu paaugliams? Kodėl net maži berniukai žavisi Andrew Tate‘u? Kokius iššūkius tai kelia visai švietimo sistemai? Kiek tai aktualu Lietuvoje ir kaip/ar sprendžiame šią problemą?
Sociologijos magistrantai ieško atsakymų ir dalijasi savo tinklalaide apie vyriškumą bei jo formas ugdymo lauke – nuo Australijos iki Lietuvos. Tinklalaidėje apžvelgiamos probleminės šio reiškinio pusės (hegemoninio ir vadinamojo „toksiško“ vyriškumo populiarėjimas, jų atspindžiai socialinėse medijose) bei alternatyvos paaugliams vaikinams ugdytis vyriškumą kitokiose erdvėse. Klausyti čia.
Andrew Tate yra atsakas toksiškam feminizmui. Perlenkus lazdą vienam gale, nieko nuostabaus, kad atsiranda ir perlenkimas kitoj pusėj. Minimas tyrimas Australijoje geras pavyzdys. Nutylima „pozityvi“ diskriminacija ir pateikiama esą kitoks moterų vertinimas neegzistuoja.
Nagrinėjant tik vieną problemos pusę vargu ar galima kažką išdiskutuot.
Tas pats ir dėl vyrų kalvių ir t.t. Panašaus plauko vien tik moterims skirtų renginių irgi yra. Bet viešojoje erdvėje, panašu, dominuoja kritika tik viena pusei.