Kai kam filosofinė jūrligė negresia…
Pristatome antrąją Miglės vizualinę sociologijos interpretaciją.
Aš savo ruožtu galėčiau pasakyti, kad pamačius šį paveiksliuką mano mintys nuklydo į prof. A. Valantiejaus įdomiosios „Sociologijos istorijos“ kažkelintuosius puslapius, kuriuose autorius vaizdžiai kalba apie dvi sociologines kavines – Registracinę ir Interpretacinę.Pirmoji vaizduoja pozityvistinę, antroji – kritinę, reflektyvistinę sociologiją. Šiose kavinėse renkasi skirtingi žmonės, jose pateikiamas skirtingas meniu, vyrauja skirtingo elgesio, bendravimo kultūra. Kai kurie mėgsta užsisedėti vienoje kavinėje ir niekada neįžengia į kitą, o jeigu ir įžengia – pasijunta nejaukiai, it patekę į kitą pasaulį, kurio užsienietiškos kalbos jie dar neišmoko. Pirmieji linkę kalbėti esamąja (moksline), antrieji – tariamaja (filosofine) nuosaka.
Šiandien vienas iš pagrindinių sociologijos uždavinių – atrasti jungtį tarp šių priešingų koncepcijų, nes pasidavimas tik vienam kraštutinumui gali turėti neigiamų padarinių: arba sociologija pavirs sudaiktintu socialiniu faktu, arba susirgs filosofine jūrlige – reflektyvaus mąstymo liga.
Grįžtant prie Miglės paveiksliuko, manau, kad jame pavaizduoti žmonės – Registracinės kavinės atstovai, kurie įsitikinę, jog atlieka objektyvų tyrimą, kuris neva parodys „kaip yra iš tikrųjų“. Šiems žmonėms jūrligė negresia, nes jie pasirinko patogiai sedėti fotelyje, o ne ant adatų prismaigstytos taburetės:)
Įdomu, o kaip pagal Miglę atrodytų radikalus reflektyvistas? Gal pamatysime ateityje?:)
ps. Nevenkime apsilankyti abiejose kavinėse, nes jų meniu galima atrasti nemažai skanių patiekalų, kuriuos derindami galiausiai galime valgyti skanų bendrą desertą:)
Taip pat nepamirškime apsilankyti Miglės bloge, kuriame rasite daug smagių komiskų visomis gyvenimo temomis:)
Labai skaniai “susivalgė” tiek iliustracija, tiek komentaras. Dėkoju. Sunku su tom skirtingom virtuvėm, stipraus skrandžio reikia..:)
o kai per ilgai užsisėdi tose kavinėse ima pykinti. įdomu kaip su pagiriom.