Skip to content

Kai kam filosofinė jūrligė negresia…

parašė Milda @ 2011 Birželio 27

Pristatome antrąją Miglės vizualinę sociologijos interpretaciją.

Aš savo ruožtu galėčiau pasakyti, kad pamačius šį paveiksliuką mano mintys nuklydo į prof. A. Valantiejaus įdomiosios „Sociologijos istorijos“ kažkelintuosius puslapius, kuriuose autorius vaizdžiai kalba apie dvi sociologines kavines – Registracinę ir Interpretacinę.Pirmoji vaizduoja pozityvistinę, antroji – kritinę, reflektyvistinę sociologiją. Šiose kavinėse renkasi skirtingi žmonės, jose pateikiamas skirtingas meniu, vyrauja skirtingo elgesio, bendravimo kultūra. Kai kurie mėgsta užsisedėti vienoje kavinėje ir niekada neįžengia į kitą, o jeigu ir įžengia – pasijunta nejaukiai, it patekę į kitą pasaulį, kurio užsienietiškos kalbos jie dar neišmoko. Pirmieji linkę kalbėti esamąja (moksline), antrieji – tariamaja (filosofine) nuosaka.

Šiandien vienas iš pagrindinių sociologijos uždavinių – atrasti jungtį tarp šių priešingų koncepcijų, nes pasidavimas tik vienam kraštutinumui gali turėti neigiamų padarinių: arba sociologija pavirs sudaiktintu socialiniu faktu, arba susirgs filosofine jūrlige – reflektyvaus mąstymo liga.

Grįžtant prie Miglės paveiksliuko, manau, kad jame pavaizduoti žmonės – Registracinės kavinės atstovai, kurie įsitikinę, jog atlieka objektyvų tyrimą, kuris neva parodys „kaip yra iš tikrųjų“. Šiems žmonėms jūrligė negresia, nes jie pasirinko patogiai sedėti fotelyje, o ne ant adatų prismaigstytos taburetės:)

Įdomu, o kaip pagal Miglę atrodytų radikalus reflektyvistas? Gal pamatysime ateityje?:)

ps. Nevenkime apsilankyti abiejose kavinėse, nes jų meniu galima atrasti nemažai skanių patiekalų, kuriuos derindami galiausiai galime valgyti skanų bendrą desertą:)

Taip pat nepamirškime apsilankyti Miglės bloge, kuriame rasite daug smagių komiskų visomis gyvenimo temomis:)

3 Comments
  1. Lukas @ 2011-06-27 17:30

    Labai skaniai “susivalgė” tiek iliustracija, tiek komentaras. Dėkoju. Sunku su tom skirtingom virtuvėm, stipraus skrandžio reikia..:)

  2. gy @ 2011-06-27 22:14

    o kai per ilgai užsisėdi tose kavinėse ima pykinti. įdomu kaip su pagiriom.

Trackbacks & Pingbacks

  1. Kvietimas diskusijai Nacionalinėje Lietuvos sociologų konferencijoje | Sociali sociologija

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS