Skip to content

Skubiai ieškome būsimų sociologų!

Šioje formoje gali užduoti visus rūpimus klausimus apie sociologiją, sociologijos studijas ir sociologų profesiją.

33 Comments
  1. Aleksas @ 2013-07-13 21:22

    Laba diena, as visada norejau buti socialogu ir iki siol noriu, jau nuo 14 metu nusprendes, dabar man jau 17, busiu 11-tokas. Ir tikrai noriu studijuoti socialogija, bet man baisu del savo pazymiu, todel turiu keleta klausimu, stojant bus vertinami tik galutiniai 12-os klases egzaminai, nebus kisami vidurkiai jei laikysiu tik tuos egzaminus kuriu man reikes stojant. p.s atsiprasau uz netvarkinga teksta.

  2. Julija @ 2013-07-16 11:53

    Labas, Aleksai, smagu, kad susidomėjai sociologijos studijomis :)
    Kol kas stojimų tvarka yra tokia, kad skaičiuojami egzaminų įvertinimai yra matematika, istorija ir lietuvių kalba, o ketvirtas balas yra vidurkis – biologijos arba užsienio kalbos (kaip pats pasirinksi). Jeigu vis dar nedrąsu dėl balo, visada gali pasinaudoti egzaminų skaičiuokle, kuri paskaičiuos Tavo balą ir palygins su praeitų metų įstojimo balu:
    http://www.lamabpo.lt/skaiciuokle

    Sėkmės! :)

  3. Nijolė @ 2013-07-23 14:06

    Esu baigusi 2010 metais edukologijos universitete teatro edukologijos bakalauro studijų programą. Ar yra magistrantūros studijos nuotoliniu būdu? Jeigu nėra, tai kokios sąlygos ištęstinių magistrantūros studijų ? Vidurkis mano baigimo 8,7 .

    Ačiū.

  4. Greta @ 2013-07-30 07:47

    Ką reikia mokytis studijuojant sociologiją? Kokios perspesktyvos?

  5. Julija @ 2013-07-30 10:17

    Nijole,

    nuotolinių sociologijos studijų nėra, tačiau Mykolo Romerio universitetas siūlo ištęstinę magistro studijų programą “gerovės sociologija”, į kurią gali stoti baigę bet kurią universitetinę bakalauro programą.

    Šiek tiek daugiau informacijos yra čia:
    http://www.mruni.eu/lt/busimiems_studentams/magistranturos_studijos/turi_univ_issilavinima/

    Šiemet priėmimas jau tikriausiai baigėsi, tačiau kitais metais tikrai galima išbandyti šią galimybę.

  6. Julija @ 2013-07-30 10:28

    Greta,

    smagu, kad domiesi sociologijos studijomis. Studijuojant sociologiją yra galimybė mokytis labai įvairių dalykų: teorijas apie tai, kaip įvairūs mokslininkai aiškino visuomenę ir joje vykstančius procesus, tyrimo metodus apie tai, kaip galima ištirti tam tikrą žmonių grupę ir atsakyti į praktinius klausimus. Tyrimo metodai yra ir matematiniai bei statistiniai, kai dirbama su skaičiais, ir kokybiniai, kai dirbama su žmonėmis ir tekstais. Kitaip tariant, sociologija tinka labai įvairiems žmonėms. Na o vėlesniais studijų metais dar gilinamasi į įvairiausias konkrečias sritis: miesto gyvenimą, religiją, politiką, darbą, medijas, nusikaltimus.

    Tiksliau apie skirtinguose universitetuose dėstomus dalykus galima sužinoti jų svetainėse:
    http://www.fsf.vu.lt/lt/studijos/bakalauro-studijos/studiju-programos/sociologija
    http://www.vdu.lt/lt/study/program/subject/19
    http://uais.cr.ktu.lt/plsql/mod_dest/stp_report_ects.card_ml?p_valkod=612L30002&p_year=2013&p_lang=LT
    https://stdb.mruni.eu/studiju_programos_aprasas.php?id=2456&l=lt

    Plačiau apie tai, ką veikia sociologijos studentai ir kokios yra jų perspektyvos galima paskaityti čia:
    http://pilietis.delfi.lt/naujienos/sociologija-mokslas-reikalingas-siuolaikinei-visuomenei.d?id=61757193

    Sėkmės!

  7. Andriusq @ 2013-08-29 16:00

    Sveiki, norėčiau stoti į Sociologiją, bet gana gąsdina skaičiai. Ar labai daug matematikos, ar ji sunki , aukštoji? Turiu matematiką A lygiu, bet tik 6 išeina… Šiaip atrodo tikrai įdomus mokslas apie visuomenę…

  8. Agnė @ 2013-12-11 16:00

    Andriau,

    matematikos reikia, bet jos galima išmokti ir ji šiek tiek kitokia, nei mokykloje. Svarbiau yra suprasti statistiką, kaip veikia vienas ar kitas rodiklis, ir kokių taisyklių paisyti, o ne būti iškalus formules ar gerai skaičiuoti mintinai. Be to, galima labiau orientuotis ne į statistinius metodus, o į kokybinę informaciją: tekstus, pokalbius, vaizdus ir pan, kur svarbiau yra interpretacija. Dalis sociologų matematikoje gaudosi sunkiai, bet atranda savo veiklos nišų. Dalis puikiai mokosi ir neturėdami didelių balų iš matematikos.

  9. Tadas @ 2014-11-03 14:55

    Sveiki.domiuosi sociologijos studijomis,tad norėčiau paklausti,kokia svarba stojant į sociologiją turi Anglų kalba?

  10. Milda @ 2014-11-03 17:45

    Labas, Tadai. Pavyzdžiui VU (štai čia visa informacija apie stojimo balą: http://www.fsf.vu.lt/studijos/bakalauro-studijos/studiju-programos/sociologija) užsienio kalba (tai nebūtinai anglų) sudaro 0,2 svertinį koeficientą. Jeigu klausi jau apie pačias studijas, tai anglų kalba yra reikalinga, nes užduodami skaitiniai/reikalinga literatūra būna ir anglų kalba:)

  11. Greta @ 2015-11-22 00:25

    Laba diena. Esu vienuoliktokė, mąstau apie socialogijos studijas. Tačiau matau, kad stojamajame bale yra matematika, o aš su ja niekados nedraugavau, dabar ją turiu A lygiu ir sunkiai sekasi, kaip sakoma nieko aš ten nesuprantu, ir po naujų metų norėčiau pereiti į B lygį, ar būtu didelė klaida? Nes B lygi turėčiau didesni balą.. Bet mačiau, kad taip pat galima metini pažymi dėti ir informatika, aš ja turiu, tačiau B lygiu, bet išeina dešimt.Ir jei matematika labai jau nepatinka, ar nebus taip jog įstojus socialogija ji man nepatiks, nes bus matematikos?
    Taip pat turiu ekonomikos pamoką ir mes su savo grupe dalyvaujame tokiame projekte kurį pabaigę gausime pažymėjimą, ar iš šitos pažymos gaučiau papildoma tašką prie stojamojo balo?
    Ačiū už atsakymą :)

  12. Agnė @ 2015-11-22 21:26

    Sveika, Greta,
    smagu, kad domiesi sociologija. :)
    Matematikos arba informatikos egzaminas praverstų, jeigu nori turėti pakankamai aukštą stojamąjį balą. Jei matematika sunkiai sekasi, galbūt verta pereiti į informatikos A lygį ir laikyti jos valstybinį egzaminą? Nes stojamajame bale taip būtų tas pats, kaip matematika.
    Deja, jokie papildomi balai už dalyvavimą papildomuose projektuose ar mokymuose prie stojamojo balo nėra pridedami.
    Matematinis mąstymas sociologijos studijose reikalingas, nes mokomasi statistikos, bet tai kas kita, nei mokykloje. Ir net jei nesiseks, visada galima rinktis labiau kokybinių tyrimų sociologijos pusę, kur dirbama su tekstais ar vaizdais, o ne su skaičiais. Matematika yra tik viena iš daugelio sociologijos dalių. Dalis sociologų matematikoje gaudosi sunkiai, bet atranda savo veiklos nišų. Dalis puikiai mokosi ir neturėdami didelių balų iš matematikos.

  13. Karina @ 2015-12-16 20:40

    Sveiki, kokius dalykus reikia rinktis 11oje klasėje A ir B lygiu, norint stoti į sociologija?

  14. Agnė @ 2016-01-11 01:44

    Karina,
    stojant į sociologiją 2016-tais metais reikės istorijos, matematikos arba IT ir lietuvių kalbos. Nėra aišku, ar šių dalykų pusiausvyra nepasikeis 2017-tiems ar 2018-tiems, tačiau tikėtina, kad vienu ar kitu svoriu figuruos. Taigi šiuos visus dalykus reikėtų rinktis kuo aukštesnių lygiu (t.y., A), kad galėtum tikėtis laikyti ir sėkmingai išlaikyti šių dalykų brandos egzaminus. Kaip matai, gali rinktis, ar matematika, ar IT, tačiau rekomenduočiau domėtis jais abiem, nes (a) jų abiejų mokėjimas pravers studijuojant, (b) stojamojo balo sudėtis gali keistis.

  15. Ingrida @ 2016-05-25 21:29

    Sveiki, norėjau pasidomėti kokių egzaminų man reika, jeigu noriu įstoti į socialogiją 2016 metais, o mokyklą baigiau 2014 metais. ar man būtinas egzaminas matematikos ar užtektų tik metinio pažymio? kokių dar egzaminų man reikia?

  16. Milda @ 2016-05-26 12:55

    Labas, Ingrida, štai čia rasi visą informaciją, ko reikia stojant į VU sociologiją:
    http://www.fsf.vu.lt/studijos/bakalauro-studijos/studiju-programos/sociologija#stojantiesiems-2016-ir-2017-metais
    O čia VDU:
    http://www.vdu.lt/lt/study/program/exam/19/

  17. Gabija @ 2016-05-30 19:41

    Sveiki. Norėjau paklausti, kiek vidutiniškai knygų reikia perskaityti per dvi savaites būnant, tarkim, pirmame kurse? Ar potencialus sociologas turi būti visiškai pasišventęs tam, ar vis dėlto studijuoti sociologiją nėra labai sunku ir paprastam žmogui, kuris domisi visuomene ir įvairiais reiškiniais joje?

  18. Agnė @ 2016-06-02 01:54

    Gabija,
    būti sociologijos studijose galima įvairiais būdais. Galima ir visiškai pasišventus, kada niekam kitam neskiriama dėmesio, tik skaitymui ir rašymui, galima ir gan lengvai žiūrint, turint įvairių pašalinių veiklų, bet domintis visuomene ir reiškiniais joje. Studijos yra pilno etato darbas, bet kūrybiškai žiūrint, tikrai įmanoma suderinti su kitais pusės etato darbais. O būna ir tokių, kurie dirba pilnu etatu kitur ir praeina. Žinoma, tai nėra geriausi studentai, bet kiekvienam savas pasirinkimas.
    Per savaitę netenka perskaityt knygos. Veikiau – iš kokių keturių kursų užduoda po knygos skyrių kartą per dvi savaites. Pirmame kurse. Vėliau – šiek tiek daugiau. Viskas priklauso nuo to, kiek norima investuoti ir gilintis. Investuojat ir gilinantis, studijos duoda daugiau, nei tik diplomą.

  19. Greta @ 2016-10-13 23:09

    Sveiki. Noreciau paklausti, ar laaabai daug yra matematikos? Ir ar man verta bandyti stoti, jei esu 12kls. matematikls B kurse ir visados ganetinai sunkiai man ji sekesi. IT turiu taip pat B lygiu. Tad ar nebus klaida jei pasirinksiu sias studijas, kai su matematika esu susipykusi.

  20. Agnė @ 2016-10-25 16:00

    Greta,
    matematika (arba IT) konkursiniame bale sudaro 0,2 – tai nėra pagrindinis dalykas, bet gali turėti įtakos. Jeigu puikiai išlaikysi istoriją ar kitus egzaminus, tai gali nusverti mažesnį matematikos ar informatikos balą.
    Studijų metu yra aukštosios matematikos kursas (bet dėstytojas jame atsižvelgia į tai, kad dalis besimokančiųjų net nebūna laikę matematikos egzamino) ir statistikos kursų, kuriuose matematinis mąstymas ir žinios labai praverčia, bet besimokydami gali praslysti ir tie, kurie su matematika pykstasi.
    Tačiau verta turėti omeny, kad tai – tik viena iš daugelio sociologijos sudedamųjų dalių – galima būti puikia sociologe ir visiškai neišmanant formulių ir nemokant spręsti uždavinių ir visi kiti sociologijos elementai yra svarbesni, nei matematika. Todėl istorijos egzaminas ir yra pirmoje vietoje.

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS