Skip to content

Antradieniai su Moriu

parašė Milda @ 2011 Rugpjūčio 1

79 metų sociologijos profesorius Morris Schwartzas, išgirdęs sunkios ir nepagydomos ligos diagnozę, nusprendė nešvaistyti veltui likusio laiko ir paversti savo mirtį moksliniu projektu. Knyga „Antradieniai su Moriu“ – šio projekto vaisius, kurį realizavo buvęs profesoriaus studentas, o dabar garsus sporto žurnalistas Mitchas Albomas.

Keturiolika antradienių Mitchas lankė savo studijų metais mėgiamą bei autoritetu laikytą, o dabar besilpstantį, vaikščioti nebegalintį, bet vis dar gyvenimu besidžiaugiantį dėstytoją. Susitikimų metu profesorius dalinosi savo patirtimi bei mintimis pačiais įvairiausiais gyvenimo klausimais. Sociologas tikėjosi ne tik pasidalinti su kitais savo samprotavimais, bet ir pats ko nors išmokti analizuojant savo buvimą mirties akivaizdoje. „Antradieniuose su Moriu“ Mitchas perteikė, beje, jo paties gyvenimą bei požiūrį stipriai pakeitusio, mirštančiojo išmintį.

Nestebina, kad amerikiečiai pasinaudojo šia išskirtine istorija ir sukūrė to paties pavadinimo filmą. Tiesą sakant, man filmas pasirodė visiškai niekinis tiek siužeto, tiek dialogų, tiek kitomis prasmėmis. Filmas gana neskoningai bei tiesmukai atkartoja profesoriaus ir studento susitikimo bei paskutinio bendradarbiavimo istoriją.

Tiesa, knyga kritiškesniam skaitytojui taip pat gali pasirodyti itin saldi, tačiau tikrai ne tokia, kaip per saldus filmas:)

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS