Skip to content

Naujas žurnalo „Sociologija. Mintis ir veiksmas“ numeris (+ patarimai kaip naudotis žurnalo archyvu internete)

parašė sociologai.lt @ 2013 Kovo 20

Pasirodė naujas žurnalo „Sociologija. Mintis ir veiksmas“ numeris!

Jame jūsų dėmesio laukia šie straipsniai:

Sociologijos teorija ir metodologija

  • A Salem: Simmel on the Autonomy of Social Forms (Simmelis apie socialinių formų autonomiškumą)
  • Algimantas Valantiejus: Alfredas Schützas ir atviri fenomenologinės sociologijos horizontai: intersubjektyvumo konstitucija ir orientacija Tavęsp
  • Vaidas Morkevičius, Zenonas Norkus: Šiuolaikinės Lietuvos klasinė struktūra: neovėberiška analizė

Miesto sociologija

  • Liutauras Kraniauskas: Miesto erdvė ir subkultūrų dinamika Klaipėdoje 1991–2010 m. (2)
  • Dalia Čiupailaitė: Sociologinė naujųjų būsto projektų posocialistiniame Vilniuje refleksija

Kriminologija

  • A. Dobryninas, M. Dobrynina, I. Česnienė, V. Giedraitis, R. Merkevičius: On Perceptions of Criminal Justice in Society (Kriminalinės justicijos recepcija visuomenėje)

Šeimos sociologija

  • Sigita Kraniauskienė, Margarita Gedvilaitė-Kordušienė: Kartų solidarumas Lietuvoje: anūkų priežiūros įtaka senelių gerovei

Negalios sociologija

  • Jolita Viluckienė: Judėjimo negalią ženklinantis atributas – vežimėlis. Fenomenologiškai grindžiamo sociologinio supratimo galimybė

Recenzija

  • Vida Kanopienė: Šeimų tyrimas žemėlapio metodu: naujas žinojimas ir kokybinio tyrimo kalbėsena (recenzija prof. Irenos Juozeliūnienės ir Lauros Kanapienienės knygai  „Šeimos žemėlapio metodas“)

 

Tikriausiai jau pastebėjote, jog „Sociologija. Mintis ir veiksmas“ persikėlė į naujus namus internete? Dabar žurnalą galima rasti adresu http://www.vu.lt/leidyba/lt/mokslo-zurnalai/sociologija-mintis-ir-veiksmas. Tačiau žurnalo archyvas čia apima tik paskutiniuosius porą numerių. Ką daryti, jei ieškote straipsnių iš senesnių numerių ir baisiai baisiai nenorite eiti į biblioteką?

Dalinamės gudrybe, kuri padės pasiekti laikinai tradicinėmis priemonėmis nepasiekiamą „Sociologijos. Minties ir veiksmo“ archyvą. Senasis ir jau kuris laikas nebeveikiantis žurnalo adresas internete, žinia, yra http://www.ku.lt/sociologija/. Gudrybė ta, kad norėdami pasiekti senuosius numerius turite įterpti žodį „old“ štai taip: http://www.ku.lt/old/sociologija/. Atsidariusiame puslapyje galėsite matyti senųjų žurnalo numerių ir juoes esančių straipsnių duomenų bazę. Tačiau norėdami parsisiųsti konkrečius straipsnius, į nuorods vėlgi turėtumėte įterpti „old“.

Pavyzdys: norėdami parsisiųsti, tarkime, prof. A. Valantiejaus straipsnį Šiuolaikinė sociologijos teorija (I), į nuorodą http://www.ku.lt/sociologija/files/2009-1p.20-39.pdf įterpiame „old“ štai taip: http://www.ku.lt/old/sociologija/files/2009-1p.20-39.pdf, ir žvaliai skaitome straipsnį savo kompiuteryje. Vaisingo naršymo!

Rubrika → Kita, Visi įrašai

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS